Przesyłki kurierskie w sklepie internetowym

Rozkręcasz sklep internetowy? Przygotuj się na to, że będziesz musiał wybrać firmę kurierską, która będzie obsługiwać Twoje zamówienia. Wbrew pozorom nie jest to sprawa banalna. Od jakości obsługi paczek kurierskich będzie zależała twoja reputacja wśród klientów. Zatem – jak dokonać właściwego wyboru?

Zanim zaczniesz poszukiwania wymarzonej firmy kurierskiej musisz określić kilka ważnych elementów:

– ilość przesyłek – pewnie na początku będzie ona niewielka, z czasem jak twój sklep stanie się coraz bardziej rozpoznawalny ilość przesyłek kurierskich będzie rosła, a co za tym idzie możesz negocjować lepsze stawki

– gabaryty i waga paczek – jeśli sprzedajesz sprzet RTV i AGD można się domyślać, że będą to raczej duże przesyłki kurierskie, i dość ciężkie, ale jeśli np. prowadzisz aptekę internetową lub hurtownię z chemią gospodarczą też może się zdarzyć spora i ciężka paczka

– miejsce dostarczenia – już na samym początku działalności musisz ustalić czy chcesz wysyłać paczki również do klientów zza granicy czy tylko z Polski. Wiąże się to nie tylko z innymi rozmiarami, ale również zasadami wysyłki

– rodzaj opakowań – warto zastanowić się czy ze względów logistycznych nie warto zaprojektować własnych, dedykowanych opakowań.

Niezwykle ważną kwestią, która musisz ustalić z firmą kurierską jest również to jak szybko będzie do ciebie trafiać zwrot z przesyłek pobraniowych. Zbyt długi czas oczekiwania może być zagrożeniem dla Twojej płynności finansowej, zwłaszcza jeśli dopiero rozkręcasz swój sklep.

Gdy ustalisz konkrety wyślij zapytanie do kilku firm kurierskich. W ten sposób będziesz mógł porównać różne oferty i warunki współpracy i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

Po podpisaniu umowy na bieżąco weryfikuj jakość obsługi – od tego bowiem w dużym stopniu zależy to jak będziesz postrzegany przez klientów. Dlatego jeśli docierają do ciebie sygnały, że nie wszystko jest ok staraj się to weryfikować i poprawiać na bieżąco.

Aby zaoszczędzić sobie czasu polecam skorzystać z usług firmy www.kuriernet.pl/ która pozwala porównać oferty większości firm kurierskich. Serdecznie polecam!