Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Właściwe przygotowanie towaru do transportu to bardzo ważny aspekt. Od tego zależy bowiem w jakim stanie paczka dotrze do adresata. Warunki pakowania przesyłek szczegółowo określają firmy kurierskie. Przed wysłaniem paczki warto zapoznać się dokładnie z tymi zasadami.

Jednym z kryteriów decydujących o sposobie pakowanie są gabaryty paczki. Rodzaj i wytrzymałość opakowania powinna być dostosowana do ciężaru przesyłki. Przesyłki o wadze do 31 kg pakujemy inaczej niż te przekraczające tą wartość.

Podobnie jeśli chodzi o zawartość przesyłki. Szczególne zalecenia dotyczą zwłaszcza sprzętu RTV i AGD. W tym przypadku w środku kartonu powinien znaleźć się styropianowy wkład, dopasowany kształtem do transportowanego sprzętu, zapobiegając w ten sposób jego przemieszczaniu się. I warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenia na rogach i krawędziach.

Gdy chcesz wysłać jakiś szklany przedmiot również bardzo ważne jest jego odpowiednie opakowanie. Przede wszystkim elementy szklane (jeśli jest ich więcej) należy oddzielić od siebie tekturową przegródką. Wszelkie puste miejsca uzupełnić dodatkowym wypełnieniem, które uniemożliwi przesuwanie się produktu podczas transportu. Ważne również by na zewnątrz opakowania znalazła się informacja, że to bardzo delikatna przesyłka i, że należy obchodzić się z nią bardzo ostrożnie.

Oddzielny sposób pakowania wymagają również opony.  W tym wypadku należy zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi prezentowanymi przez firmy kurierskie.

To samo dotyczy różnego rodzaju urządzeń motoryzacyjnych.

Przesyłki kurierskie, nieważne czy polskie czy zagraniczne muszą spełniać odpowiednie warunki, żeby mogły być bezpiecznie wysłane i dostarczone do adresata w nienaruszonym stanie.

Zanim wyślesz paczkę do nadawcy zorientuj się jakie zasady pakowania obowiązują w danej firmie kurierskiej. Szczegółowy poradnik powinien znajdować się na stronie www. Jeśli takich informacji nie ma skontaktuj się z firmą telefonicznie i dopytaj o szczegóły.